evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

640x100

Супер Купот на Шпанија во Мадрид

Palacio Vistalegre
 
Атлетико Мадрид освојувачот на Купот и првакот Барселона ќе ја отворат сезоната со ASOBAL Супер купот - прв официјален натпревар во сезоната.

Повеќе...

ФОТО: Сите дресови на Лазаров

 

dres3

Едно од задоволствата на Кирил Лазаров е колекционирањето на дресови од неговите екипи. Досега во кариерата настапуваше за шест клуба, три во Македонија и три во странство.

Повеќе...

Лазаров ги мина лекарските прегледи

 

lazarov pregledi
 
Кирил Лазаров денес во Мадрид со минувањето на лекарските прегледи ја почна својата 18 професесионална сезона во кариерата, трета во Шпанија. Во една од мадридските клиники сите присутни ракометари на Талант Душебаев успешно ги минаа тестовите.

Повеќе...

Дубровник, Охрид, Маврово, свадбите на колегите, новиот веб....

k3
 
Од вчера Кирил Лазаров е повторно во својот најчест дом во последните две сезони - во Шпанија. Од оваа сезона не во малиот Суидад крај Мадрид, туку во големата шпанска престолнина.

Повеќе...

ФОТО: Релакс на Охридските плажи пред напорната сезона

photo 3

Минаа 40 дена од одморот на капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров. Последните неколку дена нашиот „спортски бисер„ ги мина во македонскиот „туристички бисер„ Охрид.

Повеќе...

Завршува одморот за Кирил Лазаров

kirelazarovatletiko 89970
 
Денес е последниот слободен ден ова лето за македонскиот ракометен репрезентативец Кирил Лазаров. Од 16 јуни и реванш мечот со Австрија во плеј-офот за пласман на СП во Шпанија, минаа еден месец и 9 дена.

Повеќе...

ВИДЕО: Шундовски: „Лазаров е вистински професионалец„

kire-i-sundo-e1334063371852

Минатата сезона Кирил Лазаров одигра близу 80 официјални натпревари скоро во сите натпреварувања. Од ASOBAL лигата, преку Купот на Кралот, ASOBAL купот, IHF Супер глобе, Лигата на шампионите и Супер купот на Шпанија со Атлетико Мадрид, до мечевите за нашата репрезентација во квалификациите и на завршниот турнир на Европското првенство во Србија, Олимпискитре квалификации во Гетеборг, бараж мечевите со Австрија, контролните и турнирските мечеви.

Повеќе...

Затоа Македонија успева

299 33064706848 4874 n

Порталот www.off.net.mk лансираше видео кое јасно ја покажува обединетоста на македонската ракометна репрезентација. Како по обичај нашите ракометари повторно со голем мотив влегоа во дуелот против Австрија и на крајот заслужија пласман на Светскиот шампионат, кој следната година ќе се одржи во Шпанија.

Повеќе...

ВИДЕО: Омбрадос и Ентрериос ни извлекоа компетитивна група

zdrepka 2013 -2

Aко во Египет во 1999 година ги имавме во групата Германија, Куба, Бразил, Саудиска Арабија и Египет. Во Хрватска 2009 година среќата ни ги донесе Полска, Русија, Германија, Алжир и Тунис.

Повеќе...

„Марка„ потврдува: „Лазаров е ракометниот МекКелеб на Македонија„

avtogram

Македонскиот ракометен ас Кирил Лазаров доби посебно внимание од тиражниот шпански спортски весник Марка, кој му посвети простор за неговиот настап и лидерството во македонскиот тим на ЕП во Србија. Лазаров е член на Атлетико Мадрид.

Повеќе...