evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

640-100

ASOBAL лига 2016/17

asobal2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Повеќе...

Нареден натпревар

velux-visla-barsa-mk
 

VELUX EHF Лига на шампиони

Барселона - Висла Плок
 
Сабота 11 март    20:00 ч

Последен натпревар

18620424 1466715263391929 1403387330853292564 n

Хелветиа Анаитасума - Барселона 22:28 (10:13)

Ракометарите на Барселона ја прокнижија и 29 победа во ASOBAL лигата и сега се наоѓаат на само една победа до својата четврта перфектна лига. По победата попладнево против Хелветиа Анаитасуна со 22:28 (10:13), на момците на Пасквал им преостанува само уште еден натпревар за бодови и обидот на двата завршни турнири да освојат уште два трофеи. Во Леон Барса ќе го брани Купот на Кралот, а во Келн ќе се обиде да го врати трофејот од Лигата на шампионите.

Повеќе...

apple google StoreIconAmazon