evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

640-100

Барса лесно стигна до 22 победа по ред во ASOBAL лигата

garcia barca

Барселона – Фригорификос Морасо 37:19 (19:11)

Ракометарите на Барселона се доближија до математичко потврдување на титулата во ASOBAL лигата. Вечерва во „Палау Блауграна" екипата на Чави Пасквал го победи тимот на Фригорификос Моразо како најава за четвртфиналето на Лигата на шампионите против еден од германските тимови кој ќе биде познат овој викенд.

Повеќе...

Барса потпиша договор до крајот на сезоната со Антонио Гарсија

antonioo garcia

По сериозната повреда на Ласе Андерсон, шпанскиот шампион Барселона веднаш ја пронајде замената за левиот бек, за кого сезоната е завршена. Каталонскиот гигант потпиша договот со шпанскиот репрезентативец Антонио Гарсија, кој доаѓа од данскиот Колдинг.

Повеќе...

Барса ја совлада и Висла и обезбеди четвртфинале во ЛШ

kire-lazarov-so-висла

Барселона - Висла Плок (17:15)

Ракометарите на Барселона го освоија првото место во својата група на Лигата на шампионите и ќе играат директно во четвртфиналето. Во клучниот меч за потврда на првото место во „Палау Блауграна" шпанскиот шампион ја совлада Висла со 36-28 (17:15). Најверојатно во четвртфиналето противник на Каталонците ќе им биде подобриот од мечот Рајн Некар Левен и Кил.

Повеќе...

21 меч и 21 победа за Барса во ASOBAL лигата

angel 1

Ваљадолид – Барселона 25:38 (12:16)

Ракометарите на Барселона ја забележаа 21. победа во ASOBAL лигата, откако вечерва на гости го совладаа тимот на Атлетико Ваљадолид со 25:38 (12:16). Така воочи крајот на групната фаза на Лигата на шампионите, екипата на Пасквал се наоѓа пред уште едно остварување на целта.

Повеќе...

Лазаров подели нова лекција, Кил извлече бод против Барселона

klkil

Кил – Барселона 27:27 (13:15)

Во меч на старите познаници на европскиот ракомет, во „Шпаркасе арената" во Кил, германскиот вицешампион и Барселона играа без победник 27:27 (13:15) во голема драма во која во финишот и едните и другите можеа да стигнат до победа.

Повеќе...

Барса подобра и од Бенидорм во генералката пред гостувањето во Кил

lazarov so irun 21

Барселона – Бенидорм 38:28 (21:13)

Во првиот натпревар од 20 коло на ASOBAL лигата, Барселона го совлада Бенидорм со 38:28 (21:13) и го продолжи максималниот учинок на домашната сцена.

Повеќе...

Барса вторпат го победи Флензбург и се зацврсти на врвот на групата

klflensburg

Барселона – Флензбург 26:23 (14:12)

Ракометарите на Барселона забележаа нова победа во групната фаза на Лигата на шампионите, откако во „Палау Блауграна" го совладаа германскиот Флензбург со 26:23 (14:12).

Повеќе...

ВИДЕО: Кире Лазаров те поканува на камп: Седум дена тренинг и дружење со капитенот

KL-1

Најдобриот македонски спортист, Кирил Лазаров, со видео покана до идните македонски ракометари за седум дена тренинг и дружење на неговиот, трет по ред, ракометен камп кој од 20 јуни до 2 јули 2017 година ќе се одржи во прекрасниот Охрид.

Повеќе...

Едно полувреме отпор во Куенка, но бодовите заминаа за Барселона

32103726

Сиудад Енкантада - Барселона 23:27 (11:14)

Првакот на Шпанија, Барселона со нашите интернационалци Кире Лазаров и Борко Ристовски забележа победа откако вечерва ја победи Сиудад Енкантада во Куенка, со 23:27 (11:14). Оваа победа е 18 во исто толку одиграни натпревари од домашниот шампионат за екипата на Лазаров и Борко Ристовски.

Повеќе...

„HandNews“: Бројките и рекордите на легендата Лазаров

lazarov handnews

Специјализираниот француски ракометен портал „HandNews" денес објави сторија посветена на нашиот Кирил Лазаров по повод неговиот потпис на двегодишен договор со Нант за следната натпреварувачка сезона. Се анализира долгата и супер успешна кариера на 36-годишниот Македонец, кој се смета за роден победник и ракометар предодреден за трофеи и успеси.

Повеќе...

apple google StoreIconAmazon