hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Лазаров: Ќе мора да најдеме тренер кој ќе не научи да не промашуваме „зицери“

mkdrusgolman

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, беше најефикасен на мечот против Русија, но нашиот национален тим не успеа да слави (28-30).Капитенот  детектираше дека ракометарите повторно промашија многу зицери.

Повеќе...

Русија посвежа, Македонија ќе се бори за 15-то место на Мундијалот

makedonija - rusija

Македонија - Русија 28:30 (14:17)

Македонската ракометна репрезентација загуби од Русија со 30:28 и утре ќе игра за 15. позиција на Светското првенство против поразениот од мечот меѓу Чиле и Катар.

Повеќе...

Лазаров е најкорисен играч по првата фаза на СП

170119 FOS mwol 0123 1400x600

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е најкорисниот играч по првата фаза на Светското првенство 2019 кое се одржува во Германија и во Данска.

Повеќе...

Лазаров: Најлошо е сега да кренеме раце од се,но сето ова не треба да не обесхрабри!

160119 FOS mwol 0325 1440x600

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров после натпреварот против Исланд истакна дека жали за пропуштената шанса да се оди понатаму, но потенцира дека не смее да се крене раце и сите сега да се откажат од селекцијата.

Повеќе...

Исланд за нијанса подобар, Македонија не ја мина групата во Минхен

kire-lazarov-sut-island

Македонија - Исланд 22:24 (13:11)

Македонија го претрпе и третиот пораз во низа во групата Б од СП 2019, откако денеска загуби од Исланд со резултат 22:24, не успевајќи да обезбеди пласман во втората рунда од овој Мундијал.

Повеќе...

Швеѓани ќе го водат клучниот натпревар меѓу Македонија и Исланд

svedski sudii

ИХФ ги делегираше судиите Матијас Ветервик и Мирза Куртагиќ да ја делат правдата на средбата Македонија – Исланд, клучна за двете селекции во борба за третото место на Мундјалот во групата Б.

Повеќе...

Исланд поуспешен во меѓусебните дуели со Македонија

island mkd

Само трипати во меѓусебните дуели, а сме ги играле дури 15, македонската ракометна репрезентација извојувала победа против Исланд. Традицијата не е на наша страна и вечерва во Минхен ќе се обидеме да ја смениме тенденцијата.

Повеќе...

Лазаров: Ќе бидеме посвежи утре, за нас дуелот со Исланд е финале

kire-lazarov-spanija

Македонија денес и тоа како беше компетитивна во првиот дел, за во вториот да попушти и ги заштеди силите за утрешниот дуел со Исланд.

Повеќе...

Отпор само едно полувреме, Македонија поразена од Шпанија

kire-lazarov-sut-spanija

Македонија - Шпанија 21:32 (12:13)

Македонската ракометна репрезентација претрпе уште еден убедлив пораз во групата Б од Мундијалот 2019 во Минхен, откако избраниците на Раул Гонзалес загубија од Шпанија со убедливи 32:21.

Повеќе...

Хрватска пресилна, Македонија првпат поразена на Мундијалот

kire hrvatska

Хрватска - Македонија 31:22 (16:11)


Македонската ракометна репрезентација го доживеа првиот неуспех на Светското првенство (СП) кое се игра во Германија и Данска и во рамки на третото коло од првата групна фаза доживеа пораз од фаворизираната Хрватска со 31:22.

Повеќе...