hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Немања Илиќ го пропушта европското првенство во Полска

nemanja ilic

Српското крило Немања Илиќ ќе го пропушти европското првенство во Полска. Соиграчот на Георгиевски во Тулуз заработи скршеница на прстот од раката и ќе мора да биде опериран, па селекторот Периќ нема да го сврсти ниту на поширокиот список за претстојниот европски шампионат.

Вториот стрелец во францускиот шампионат се повреди на подготвителниот меч против Романија во последните денови од минатата година. Момир Илиќ и Марко Вујин од поодамна се знае дека заради различни причини нема да бидат дел од шампионатот во Полска. Србија е наш трет противник во А групата в Краков.

СП 2019
Фото Галерии