hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Грецки со сериозна повреда, го пропушта европското првенство

grecki

Репрезентацијата на Германија и Рајн Некер Ловен за неполна недела загубија уште еден ракометар на подолг период. Уве Генсхајмер ја повреда тетивата на ногата, а на мечот со Кил тешко се повреди и без десното крило Патрик Грецки.

Грецки при еден контранапад се здоби со скршеница на потколеницата и 60-70 дена ќе биде надвор од терените. Двајцата ќе го пропуштат европското првенство во Полска. За Рајн Некер Ловен веќе еден месец со успех настапува нашиот репрезентативец Борко Ристовски.

СП 2019
Фото Галерии