hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Чиле доби нов селектор: Матео Гаралда го почнува новиот проект на јужноамериканците

mateo garalda

Матео Гаралда е нов селектор на репрезентацијата на Чиле. Целта со неговиот ангажман е пласман на Олимписките игри во Рио, иако легендарниот шпански ракометар потпиша договор на четири години.

Бившиот репрезентативец на Шпанија, ја превзеде екипата на Бакау од Романија минатата година, но финансиската криза која владее во романското ракометно првенство беше повод Гаралда да побара нов ангажман. Ова лето, тој им асистираше на репрезентативците на Порторико на подготовките за Пан Американските игри, а од јануари ќе го превземе кормилото на репрезентацијата на Чиле.

СП 2019
Фото Галерии