hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Катар е азиски првак, Словенија во олимписки квалификации, блиску е и Македонија!

qatar handball

Катар успеа да го освои азиското ракометно првенство, откако во финалето во „Духаил арената" го совлада Иран со 28:19 и на тој начин директно се пласира на ракометниот турнир на Олимписките игри во Рио.

Доколку на наредното ЕП во Полска 2016 година во јануари, една од следниве репрезентации од европската зона: Франција, Полска, Шпанија, Данска, Хрватска и Германија биде шампион, тогаш Македонија ќе обезбеди и официјално место во квалификациите за Олимпијадата. Денес Словенија се радува на сигурното учество во Олимписките квалификации.

СП 2019
Фото Галерии