hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров ги „отвори картите“ за последните два натпревари од евро-квалификациите

лазаров список

Селекторот на ракометната репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на играчи за последните два квалификациски дуели, кои треба да го дадат патникот за Европското првенство 2024 година.

На списокот на Лазаров има дури 35 играчи, а Македонија во последните две кола ќе игра на гости против Луксембург (26 април) и дома против Турција (30 април).

spisok-lazarov

На двата меча Македонија ја има фаворитската улога и треба да победи за да го продолжи континиутетот со пласман на големите ракометни натпреварувања.

Share