hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Лазаров го предводи идеалниот тим на 13. коло во француското првенство

tim na koloto

Капитенот на македонската ракометна репрезентација е најзаслужен за зимската серија на победи на Нант во француското првенство.

Десниот бек ја предводеше својата екипа до победа и на гостувањето кај Монпелје со 28:29, со што Нант изби на второто место на табелата зад ПСЖ во националниот шампионат на Франција.

Лазаров постигна четири гола и одлично разигруваше во големиот триумф на Нант.

Тоа не остана незабележано, па македонскиот ас пак се најде во идеалниот тим на 13. коло на шампионатот на Франција.