hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Почнува Лигата на шампионите, Нант дебитира против Бундес-шампионот

nant nova sezona

Официјално започнува новата сезона во Лигата на шампионите со Нант како вицешампион во минатата сезона. Во своето второ учество во елитата, францускиот клуб се надева дека може да ја повтори одличната мината сезона и да стигне до самиот крај на натпреварувањето.

Сите натпревари од групната фаза на Нант:

- Нант - Флензбург

- ПИК Сегед - Нант

- Нант - Скјерн

- ПСЖ - Нант

- Нант - Целје Пивоварна Лашко

- Нант - ППД Загреб

- Запорожје - Нант

- Нант - Запорожје

- ППД Загреб - Нант

- Целје Пивоварна Лашко - Нант

- Нант - ПСЖ

- Скјерн - Нант

- Нант - ПИК Сегед

- Флензбург - Нант

Титулата од минатата сезона ја брани Монпелје.