hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Македонија ќе дебитира против Јапонија на Мундијалот

zdrepka sp

Македонската ракометна репрезентација го дозна и распоредот на натпревари на Светското првенство во Германија и Данска. Во рамките на Б групата ќе дебитираме против Јапонија, а последниот петти натпревар во Минхен го играме против Исланд.

11 јануари 2019 - Македонија - Јапонија

13 јануари 2019 - Македонија - Бахреин

14 јануари 2019 - Македонија - Хрватска

16 јануари 2019 - Македонија - Шпанија

17 јануари 2019 - Македонија - Исланд

Трите првопласирани го продолжуваат натпреварувањето во нова група која ќе се игра во Келн.