evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

Нант фаворит за освојување на турнирот во Ван

nant rakomet w

Ракометарите на Нант, каде што настапува македонскиот интренационалец Кирил Лазаров ги продолжуваат подготовките за новата сезона. По овојувањето на „Шпаркасе Купот", вицешампионот на Франција овој викенд ќе одигра два натпревари во рамките на турнир во францускиот град Ван.

Покрај Нант ќе настапи уште и францускиот клуб Сесон и скандинавските гости Силкебрг и Холстебро.

Полуфинале (Сабота):
18:00 Сесон - Силкеборг
20:00 Нант - Холстебро

(Недела)
16:00 Меч за трето место
18:00 Финале