hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

logo-live-scores1

Нови победи на балканците

rakomet spanija - egipet

Со комплетирањето на второто коло полека се отклопува мозаикот за патниците во осминафиналето. Без изненадувања мина и овој ракометен ден во кој Шпанија не блескаше, но го доби Египет и во кој лесно славеа Унгарија и Хрватска. Авторитетно Србија ја надигра Белорусија, а Словенија во финишот го скрши отпорот на Јужна Кореа.

 

2 - коло

Ц група

Јужна Кореја - Словенија 27:34
Белорусија - Србија 28:34
Саудиска Арабија - Полска 14:28

Д група

Алжир - Хрватска 20:31
Египет - Шпанија 24:29
Австралија - Унгарија 13:43