hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Доцнењето на летот ги заглави ракометарите во Истанбул

FYROM ARRIVAL 150112Copy of macedonia arrival5 original

Според планот утринава во 11 часот по средно европско време, нашата репрезентација требаше да го почне својот лет за дома. Два и пол часа доцнеше летот од Доха за Истанбул и заради тоа доцнење, нашата делегација не успеа да го стигне колегираниот лет од Истанбул за Скопје.

Затоа наместо вечерва да пристигнат во своите домови и да се одморат по напорите на подготовките, турнирот во Франција и мундијалот, Лазаров и другарите ќе спијат во Турција. Дури утре изутрина со директен лет за Скопје, ќе пристигнат во нашата земја. Како да ни судени доцнењата, бидејќи и за време на мундијалот во Шпанија најнапред со авион, а потоа и со воз од Севиља до Барселона, а и маради маглата минатата година до Данска, секогаш нашите ракометари имале проблеми со стигнување на време.

Share