evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

Червар го скрати списокот за подготовките во Маврово

sobri rfm

Селекторот на Машката сениорска ракометна репрезентација на Македонија, Лино Червар повика 24 ракометари за припремите и подготовките на репрезентација за настап на СП 2017, што ќе се одржат во Маврово.

Повеќе...

Червар го објави поширокиот список за Мундијалот во Франција

прес рфм

На денешната прес-конференција која се одржа во просториите на РФМ, селекторот на македонската сениорска машка репрезентација, Лино Червар, ги објави имињата на 28 ракометари кои ги повика на подготовки пред настапот на Светското Првенство во Франција.

Повеќе...