hummel Logo 160

skolo logo fb

LIVESCORE.in
OFF

2WIN.MK-page-001

Нант и Лазаров почнаа победнички, го освоија турнирот во Сан Себастијан

hbc nant

Не можеше подобро да започне сезоната за француски Нант. Имено, екипата на најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров го освои првиот пехар во претсезоната. Нант е победник на турнирот кој се одржа во Сан Себастијан.

Во полуфиналето Нант беше подобар од Натурхаус Ла Риоха од Логроњо со 33:28, а во финалето го надигра и тимот на Бидасоа Ирун со 24:37.

Нант е третопласиран од минатата сезона во француското првенство и четвртопласиран во Лигата на шампионите, а во сезоната 2021/22 ќе се натпреварува во групната фаза на Лига Европа.