hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Пасквал: „Македонија е опасна на домашен терен за секој противник„

paskval

Да се остане непоразен цела полусезона во сите натпреварувања е веќе извонреден резултат. Посебно ако в џеб се има две титули од ASOBAL Суперкупот и ASOBAL Купот, тогаш голем дел од задачата е завршена. Тренерот на Барселона Хавиер Пасквал знае дека овие 28 средби без пораз на неговата Барса му се голем поттик за пролетта кога се делат најважните титули. Но Пасквал ги следи сите клубови и сите ракометари, па така и македонските: „Следам дека голем дел од репрезентативците се од Металург, кој игра добро во Европа и Кире Лазаров кој е роден стрелец. Во пресрет на мечевите со Шпанија можам да кажам дека никому, па и на Шпанија нема да му биде лесно во Македонија. На нивни терен, македонците ќе бидат мотивирани и таму не се победува лесно. Шпанија можеби ќе биде фаворит, посебно тука во Шпанија, но никогаш не се знае. Македонија мора да ги надополни загубените бодови од средбата со Португалија и ќе направи се да се „извади„ против Шпанија„ ни рече човекот кој во последните две сезони со Барселона стана првак на Шпанија и во 2011 година во Келн, ја освои EHF Velux Лигата на шампионите.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

Share