hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

ВИДЕО: Талант: „Треба да бидете горди на вашата репрезентација

talant

Некогаш светска величина како играч, а денес како тренер. Талант Душебаев во петокот се радуваше на секој битен гол за шпанската репрезентација. Го уловивме на неколку минути и неговите размислувања, сигурно ќе поттикнат на размислување во напата земја.. Тешко е да се игра толку фрекфентно, но на овој мундијал гледаме многу млади играчи и тоа е позитивно. Мислам дека сите македонци треба да бидат горди на оваа репрезентација. Тие се борат, се натпреваруваат на импресионирачки начин и мислам дека и овој мундијал го одиграа многу добро и за тоа сакам да им честитам на сите македонски ракометари и на ракометната федерација на Македонија„ рече Талант, а за нашиот капитен со кого соработува трета сезона рече: „Киро како и секогаш е голем професионалец, голем играч и ние сме многу задоволни од него„ Душебаев од понеделник ќе прозива во комплетен состав и откако денес пристигнува во Мадрид, Лазаров ќе му се стави на располагање. Ако Шпанија стане светски првак, неговиот тим ќе биде побогат за два светски прваци: Канељас и Агинагалде.

You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video

 

 

Share