hummel Logo 160

skolo logo fb

LIVESCORE.in
OFF

fan-zona-fr

 

 

Официјалната страна на Кирил Лазаров - www.lazarovkiril7.com наградува пет ракометни љубители кои одговорија точно на поставеното прашање. Кирил Лазаров против македонска екипа во Лигата на шампионите настапуваше во сезоната 2007/08 во дресот на Загреб Кроација Осигурање против Вардар.


По две влезници за мечот Вардар - Барселона во рамките на првото коло од Б групата на Лигата на шампионите (21.09.2013 - 18:15) добиваат најбрзите со точен одговор:

Душко Мојсов

Трајче Драгоманов

Гоце Мрковски

Ана Трифуновски

Пенчо Петров

Добитниците своите награди можат да ги подигнат на рецепцијата на хотелот Александар Палас во сабота од 10:00 часот.
Честитки и пријатен натпревар...

Официјалната веб страна на Кирил Лазаров доделува 10 билети за мечот од 1 коло од Б групата на Лигата на шампионите помеѓу Вардар и Барселона, в сабота на 21.09.2013 година во 18:15 часот. Со одговор на едно прашање, пет најбрзи љубители на ракометот ќе добијат по два билети за следење на натпреварот во СЦ „Борис Трајковски„ во Скопје.

Кога и против кого Кирил Лазаров играл против македонска екипа во Лигата на шампионите?

Одговорот на прашањето лесно можете да го пронајдете на официјалната страна на Кирил Лазаров - www.lazarovkiril7.com

Вашите одговори испратете ги на следната е-mail адреса : Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Имињата на среќните добитници ќе бидат објавени во петок на 20.09.2013 година.

 

kire naGRADNA

 

 

Официјалната веб страна на Кирил Лазаров ги одбра наградените од првите два циклуса од наградната игра.

- Со колку клубови Кирил Лазаров настапувал во Лигата на шампионите (или Купот на шампионите) и кои се тие клубови?

- Точен одговор: Со 5 екипи (Борец, Пелистер, Загреб (Кроација Осигурање), Веспрем, Атлетико Мадрид (Сиудад Реал)

- Добитник на наградата: Кристијан Јорданов од Велес (дрес на Атлетико Мадрид)

Наградата може да ја подигне по завршувањето на мечот Македонија - Швајцарија 31.10.2012 во СРЦ „Борис Трајковски„ - Скопје. Наградата лично ќе му ја врачи Кирил Лазаров.

И покрај тоа што ниту еден од учесниците во наградната игра не го погоди идеалниот тим на соиграчи на Кирил Лазаров, сепак еден среќен добитник ќе го добие дресот на Македонската ракометна репрезентација.

Идеален тим на соиграчи:

ГОЛМАН: ДЕЈАН ПЕРИЌ

ЛЕВО КРИЛО: ЈОНАС КАЛМАН

ЛЕВ БЕК: КАРЛОС РЕИНАЛДО ПЕРЕЗ

СРЕДЕН БЕК: ДОМАГОЈ ДУВЊАК

ДЕСНО КРИЛО: ЛУК АБАЛО

КРУЖЕН НАПАЃАЧ: ХУЛЕН АГИНАГАЛДЕ

ОДБРАНБЕН СПЕЦИЈАЛИСТ: ДИДИЕ ДИНАР

ТРЕНЕР: ТАЛАНТ ДУШЕБАЕВ

Добитник на наградата: Никола Стојчевски (дрес од репрезентација на Македонија)

Наградата може да ја подигне по завршувањето на мечот Македонија - Швајцарија 31.10.2012 во СРЦ „Борис Трајковски„ - Скопје. Наградата лично ќе му ја врачи Кирил Лазаров

Официјалната веб страна на Кирил Лазаров доделува билети за натпреварот Македонија - Швајцарија на 31.10.2012.

Среќни добитници се:

- Наташа Јосифовска (2 билети)

- Ангела Јосифовска (2 билети)

- Панче Зиковски (2 билети)

Добитниците наградите можат да ги подигнат во среда на денот на натпреварот до 14 часот во хотелот „Александар Палас„ во Скопје.
Честитки за сите добитници, а за останатите следете ја ФАН Зоната на официјалната веб страна на Кирил Лазаров, ве очекуваат вредни награди.

 

 
Познат идеалниот тим на соиграчи на Кирил Лазаров
 
Како помош за наградната игра на официјалната веб страна на Кирил Лазаров, минатиот месец нашиот ракометар понуди неколку алтернативи на секое место, за да им биде полесно на неговите „фанови„ да ги одберат најдобрите соиграчи. Пристигнаа многу мејлови, многу идеални комбинации, но ниту еден не го погоди идеалниот тим. Во ваквиот случај прашање на многу фактори и на вкус е кој ракометар на кое место ќе преовладее над останатите. Лазаров кој има покомплетна слика со кого се бил соиграч, се радувал на победите и трофеите, по долго размислување го донесе следниот избор.

Идеален тим на соиграчи:

                                                          ГОЛМАН: ДЕЈАН ПЕРИЌ
                                                          ЛЕВО КРИЛО: ЈОНАС КАЛМАН
                                                          ЛЕВ БЕК: КАРЛОС РЕИНАЛДО ПЕРЕЗ
                                                          СРЕДЕН БЕК: ДОМАГОЈ ДУВЊАК
                                                          ДЕСНО КРИЛО: ЛУК АБАЛО
                                                          КРУЖЕН НАПАЃАЧ: ХУЛЕН АГИНАГАЛДЕ
                                                          ОДБРАНБЕН СПЕЦИЈАЛИСТ: ДИДИЕ ДИНАР
                                                          ТРЕНЕР: ТАЛАНТ ДУШЕБАЕВ

 

dejan peric jonas kalman KARLOS PEREZ DOMAGOJ DUVNJAK

LUK ABALO JULEN AGINAGALDE DIDIER DINART

TALANT DUSHEBAEV

Сепак од големиот број на обожаватели кои учествуваа во наградната игра, ќе биде награден еден од нив кој беше најблиску до идеалниот тим на Лазаров. Тој ќе добие дрес од еден од бившите клубови на Лазаров. Нашиот ракометар лично ќе му ја врачи наградата на крајот од октомври пред мечот Македонија - Швајцарија. Наскоро ќе го објавиме името на добитникот.


 
 

 You need to a flashplayer enabled browser to view this YouTube video