hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Сите три меча Македонија ќе ги игра од 16 часот

1522168 473405862763589 1974896865 n

Сите три натпревари од втората фаза Македонија ќе ги игра во терминот од 16:00 часот во „Јуске Банк Боксен„ арената. Прв противник на „црвено-жолтите„ во вториот круг ќе и биде Унгарија, натпреварот се игра во Хернинг, а стартот е закажан за 16 часот. Во второто коло на 20-ти јануари, Македонија се соочува со Исланд, меч што почнува исто така во 16 часот додека во последната рунда играме со Шпанија.

Ракомет ЕП - мажи / втор круг

Распоред на натпревари:

18.01.2014

16:00 часот МАКЕДОНИЈА - Унгарија

18:15 часот Австрија - Исланд

20:30 часот Данска - Шпанија

20.01.2014

16:00 часот МАКЕДОНИЈА - Исланд

18:15 часот Австрија - Шпанија

20:30 часот Данска - Унгарија

22.01.2014

16:00 часот МАКЕДОНИЈА - Шпанија

18:15 часот Австрија - Унгарија

20:30 часот Данска - Исланд

Share