hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Прибак место Никола Марковски во нашиот состав

nemanja pribak

Според очекувањата нашиот стручен штаб изврши една замена од тимот која ја совлада Австрија во последното трето коло од А групата. Немања Прибак ќе влезе во протоколот на местото на Никола Марковски и со тоа ќе дебитира за македонската ракометна репрезентација на официјален натпревар.

Претходно ракометарот на Вардар доби шанса на контролните мечеви со Словенија, Црна Гора и Србија. Немања Прибак има само еден официјален настап за српската репрезентација и тоа против Австралија на мундијалот во Шведска во 2011 година, на кој српската репрезентација загуби од Шведска во осминафиналето. Денес ќе го има своето огнено крштевање против Унгарија во првиот меч од втората фаза во Хернинг.

Share