hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Австрија со победа, патува за Хернинг

avstrija - egipet

Репрезентацијата на Австрија, последниот ривал на Македонија во групата во Хернинг забележа победа на последната контрола одиграна вечерва во Кремс. Австрија славеше победа над Египет со 29:27 (14:12). Најефикасен на натпреварот беше Сантош со 8 голови (2 од седмерец). Додека Херман постигна 4. Австрија на подготовките одигра четири натпревари и постигна три победи (минимални) и доживеа еден убедлив пораз.

 

Aвстрија - Египет 29:27 (14:12)

Австрија:
Сантос 8, Херман 4, Вебер 4, Шмит 3, Вос 2, Колар 2, Еделмилер 2, Зиура 1, Божовиќ 1, Шлингер 1, Пош 1

Share