hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

„Златната лига„ предигра за ЕУРО за домаќинот

danska - qatar

Европскиот првак Данска и покрај ремито со Катар во последниот натпревар од турнирот „Златна лига" го освои првото место откако претходно ги победи Норвешка и Франција. Вечерва во Ле Ман, каде се играа натпреварите од последното коло Данска и Катар одиграа нерешено 23:23 (14:12).

Данска - Катар 23:23 (14:12)

Данска:
Ландин, Свен Хансен 4, Каспер Мортенсен 4, Мортенсен, Мелгард 4, Сондергард 4, Спелерберг 4, Хансен 3, Линдберг 3, Кнудсен 2, Кристијансен 2, Могенсен 1, Томсен 1, Тофт Хансен 1, Нодесбо 1

Share