hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Јоханесон ги објави 18 австриски надежи

09012014

Селекторот на ракометната репрезентација на Австрија, Патрекур Јоханесон по одигрувањето на последната контрола со Египет го соопшти и списокот од 18 ракометари на кои ќе смета на претстојното Европско првенство во Данска. Австрија е еден од ривалите на Македонија во групата во Хернинг.

На листата на селекторот на Австрија се наоѓаат: Доминик Бамер, Томас Бауер, Јанко Божовиќ, Кристоф Еделмилер, Патрик Фелсер, Максимилијан Херман, Маркус Колар, Никола Мариновиќ, Фабиан Пош, Раул Сантош, Роланд Шлингер, Доминик Шмид, Виктор Силаги, Маркус Вагесрајтер, Роберт Вебер, Конард Вилцински, Рихард Вос и Витаутас Зиура. Првиот натпревар на ЕП во Данска, Австрија го игра на 12.јануари (недела) против Чешка.

Share