hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

2WIN.MK-page-001

Пораз од ГРК Охрид на дебито на Голден Арт КЛ7 во Суперлигата

kl7 - ohrid

Очекуван пораз на младата екипа на Голден Арт КЛ7 во својот прв натпревар во Суперлигата. Фаворитот, екипата на ГРК Охрид забележа победа со резулат 23:29. Гостите од Охрид одлично го отворија натпреварот, со водство од 1:4, а за брзо време поведоа и со 3:8. Водството го задржаа во текот на целиот натпревар, а на крајот од првиот дел дојдоа и до максимални девет погодоци разлика (8:17).

Повеќе...

Бошковски: Ќе се надигруваме со секој противник сезонава

boskovski

Утре стартува македонската Суперлига во ракомет, првпат поделена во две групи. Дебитантот Голден Арт КЛ7, составен од млади ракометари на возраст од 17-20 години предводени од Андон Бошковски, е еден од новајлиите во елитата.

Повеќе...

Втора победа на Нант на тест дуел против Сесон Рен

лазаров пријателска

Нант - Сесон Рен 38:28

Нант забележа уште една убедлива победа во претсезонскиот дел, откако во својот дом со десет гола разлика, со 38-28 славеше над тимот на Сесон Рен. Неколку дена по откажаната контрола со ПСЖ поради позитивен случај на ковид-19 во Нант, Лазаров и соиграчите повторно излегоа на мегдан против новиот прволигаш, декласирајќи го Сесон Рен.

Повеќе...

Голден Арт КЛ7 поразен во тест натпревар против Металург

kl7metalurg

РК Металург – Голден Арт КЛ7 33:25 17:9

Младите момци на Голден Арт КЛ7 одиграа пријателски натпревар со екипата на Металург и забележаа пораз од 33:25. Иако започнавме одлично против далеку поискусниот противник, млади момци на Бошковски не успеаја резултатски да изненадат.

Повеќе...

Голден Арт КЛ7 го надигра Тиквеш во возбудлив тест дуел

kl7 rikces

Момците на Андон Бошковски ја забележаа својата втора победа на подготвките за новата сезона. Во возбудлив натпревар совладана е екипата на ГРК Тиквеш 2014 со 27-26. Ракометарите на Голден Арт КЛ7 одлично го отворија натпреварот, па после осум минута игра имаа предност од 6-2. Не дозволија младите момци на новиот суперлигаш резултатски да се приближи ГРК Тиквеш, па во 27 минута дојдоа и до максимални пет погодоци разлика односно 14-9, додека на крајот од првиот дел беше 15-10

Повеќе...

ВИДЕО: „Кире е класа, тој е пример за нас и на теренот и надвор од него“

kire f3.mp4 snapshot 00.31 2020.08.28 00.01.37

Француската национална телевизија, „France 3" го посети почетокот на подготовки во корона-кризата на францускиот вицешампион Нант и направи репортажа за нашиот Кирил Лазаров. Французите посебно ги интересираше неговата најавена одлука дека ја игра последната сезона во професионалната кариера.

Повеќе...

Нант тргна со тест-натпреварите со убедлива победа против Сесон Рен

ren - nant

По пет недели базични подготовки, ракометарите на Нант го одиграа првиот контролен натпревар. Како дел од подготовките за стартот на францускиот шампионат и Лигата на шампионите, тимот на Кирил Лазаров, втора сезона со Алберто Ентрериос на клупата, го надигра Сесон Рен со 29:19 (17:7).

Повеќе...

Минимален пораз на Голден Арт КЛ7 од Еурофарм Пелистер 2

eurogpolden

Голден Арт КЛ7 – Еурофарм Пелистер 2 21-23 (11-12)

Голден Арт КЛ7 со минимален пораз ги стратуваше серијата подготвителни натпревари за престојната сезона. Во салата „Тодор Александров", која веќе втора година е база на младите ракометари на Голден Арт КЛ7 во Охрид, битолскиот тим беше поискусната екипа во дуелот. Натпреварот во целиот свој тек беше неизвесен, и ниту една екипа немаше предност поголема од два разлика. На полувремето биолчани имаа предност од 11-12, а крајниот резултат гласеше 21-23 за Еурофарм Пелистер.

Повеќе...

Голден Арт КЛ7 ќе тестира со суперлигаши во Охрид

kl7 trening

Младите ракометари на Голден Арт КЛ7 ги продолжуваат подготовките за предизвиците кои ги очекуваат во дебитантската сезона во најквалитетното ракометно натпреварување во државата.

Повеќе...

Голден Арт КЛ7 ги започна подготовките за новата сезона

pripremi-goldenart-kl7-2020-1-of-1-20

Тимот на Голден Арт КЛ7, предводен од Андон Бошковски, Билјана Црвенкоска и Димитар Маневски ги започнаa подготовките за новата сезона и ќе се работи согласно донесениот протокол од страна на Ракометната федерција на Македонија, почитувајќи ги сите препораки за тренирање во услови на пандемија.

Повеќе...