skolo logo fb

logo-kmg

hummel Logo 160

LIVESCORE.in
OFF

Лазаров на шест гола до рекордот на голови на Ф4 турнирите

kire f4

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров и по завршувањето на „фајнл-фор" во Келн ќе остане на првото место на оваа листа. Лазаров има 1.176 погодоци, што е за 244 гола повеќе од Никола Карабатиќ. Лазаров игра 17 сезони, додека пак Карабатиќ има една помалку во најсилниот европскии Куп.

Повеќе...

ЕХФ со загатка за ракометните фанови: Кој се крие зад оваа фотографија?

33096331 10155735844968666 8538801387138449408 n

Пред почетокот на фајнал-фор турнирот од Лигата на шампионите во Келн, Европската ракометна федерација вчера го најави второто полуфинале меѓу Вардар и Монпелје со загатка до ракометните фанови во која во прв план се најде Кирил Лазаров. Нашиот Лазаров ќе настапи на завршен турнир со четири различни екипи и ЕХФ за да ја сподели оваа информација сподели фотографија од самите ракометни почетоци на Лазаров.

Повеќе...

Блесна Лазаров, Нант со убедлив настап во Шамбери ќе патува во Келн

Dd0j8X8VMAEzEIh

Шамбери – Нант 25:29 (10:17)

Ракометарите на Нант го положија последниот тест пред завршниот турнир на Лигата на шампионите и скоро го осигураа третото место во домашниот шампионат. Во првиот натпревар од 25. коло на домашниот шампионат, Нант го совлада Шамбери на гостински терен со 25:29 (10:17). Ако вечерва Сант Рафаел загуби од лидерот Монпелје, Нант ќе го осигура третото место во францускиот шампионат.

Повеќе...

Лазаров ги одреди тренерите за кампот: Струката е многу важен дел од нашата успешност

kire-1-of-1-3

Од 20 јуни до 2 јули во комплексот " Аквалина" во Охрид ќе се одржи четвртиот ракометен камп „Кирил Лазаров 7". Идеен проект на капитенот кој започна во 2015 година и прерасна во еден од престижните светски кампови, како од организаторски така и од содржински аспект. Ракометот како најатрактивен спорт во Македонија ги освојува децата кои својата надоградба ја гледаат со нивното учество на кампот и можноста да учат од Лазаров и неговиот тим.

Повеќе...

Нант даде силен отпор, но Монпелје со победа се доближи до титулата

DdbKNjIU8AA4qAp.jpg large

Монпелје - Нант 33:28 (15:13)

Лидерот на францускиот шампионат, се наоѓа на чекор од титулата во домашниот шампионат. Во едно од последните дерби соочувања воочи полуфиналето на Лигата на шампионите против Келн, ракометарите на Монпелје го совладаа Нант на Кирил Лазаров со 33:28 и во добра форма ќе отпатуваат во Келн.

Повеќе...

Пет гола на Лазаров, нова домашна победа на Нант

kire so ivri

Нант - Иври 31:22 (19:10)

Ракометарите на Нант убедливо славеа на домашен терен против Иври со 31:22 во натпревар од 23. коло на францускиот шампионат. Со оваа победа екипата на Кирил Лазаров се зацврсти на третото место и ја подига формата воочи завршниот турнир на Лигата на шампионите во Келн.

Повеќе...

Лазаров го продолжи договорот со Hummel до 2023 година

31530448 10215743699894630 2992403478623551488 n

Најдобриот македонски ракометар, Кирил Лазаров ја продолжи соработката со скандинавскиот спортски бренд Hummel до 2023 година. Лазаров, кој од 2008 година е заштитно лице на Hummel евидентно е дека и по завршувањето на играчката кариера ќе продолжи да соработува со Hummel, компанија која што го следи низ поголемиот дел од сезоната.

Повеќе...

Пет гола на Лазаров, реми на Нант на гостувањето кај Ним

DcL8yWTX4AYi44f

Ним - Нант 29:29 (15:15)

Ракометарите на Нант одиграа трилер натпревар на гостувањето во Ним во рамките на 22. коло на францускиот шампионат, а нашиот интернационалец Кирил Лазаров одигра одличен натпревар. Дуелот започна енергично и многу изедначено. Двете екипи се менуваа водството, а дури седум пати резултатот во првиот дел беше израмнет.

Повеќе...

Нант против ПСЖ во полуфиналето на Лигата на шампионите

f42018

Европскиот вицeшампион и првак на Франција, ПСЖ ќе биде противникот на Нант и Кирил Лазаров во полуфиналето на Лигата на шампионите.

Повеќе...

Лазаров со четири различни екипи на Ф4 во Келн

kire4f4

Кирил Лазаров пак ќе биде дел од завршниот турнир на Лигата на шампионите, каде ќе носи четврт различен дрес на завршницата во елитата. Капитенот на репрезентацијата пред настапот на Ф4 со француски Нант, Лазаров ја освои ракометната Лига на шампиони со Барселона (2014/15), додека битките за трофеј ги загуби со Атлетико Мадрид (2011/12) и Сиудад Реал (2010/11).

Повеќе...