hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

2WIN.MK-page-001

Комплетиран трансферот на Масач

MASACHS
 
Атлетико Мадрид се засили со Јосеп Масач за сезоната 2012/2013. Клубот и каталонецот потпишаа на една година и неговото доаѓање ќе ја зајакне позицијата на десната страна заедно со Роберто Гарсија Парондо.

Повеќе...

За почеток Ал Јаиш од Катар

426142 10150656098282210 1583302929 n

Кирил Лазаров и Атлетико Мадрид го дознаа календарот на натпревари на ИХФ Супер Глобе, кој на крајот на август ќе започне трета година по ред во Доха (Катар).

Со оглед на квалитетот и системот на натпреварување, двата европски гиганти Кил и Атлетико Мадрид се големи фаворити, но претпазливо со азијците кои можат да добијат на одстапка неколку ракометари од Европа и да бидат пак многу компетитивни.

Повеќе...

Лук Абало не е повеќе соиграч на Лазаров

luc abalo
 
 
Француското крило Лук Абало, до сега член на Атлетико Мадрид, наредната сезона ќе игра во Париз Сен Жермен, откако клубот од Мадрид го одобри барањето на играчот да се врати дома од "семејни причини".

Повеќе...

На стартот со Кил во Мадрид

613629

Четири месеци по поразот во финалето на Лигата на шампионите, Атлетико Мадрид уште на стартот ќе има можност да му се реваншира на германскиот Кил. Двете најквалитетни екипи во групата се соочуваат уште на стартот. Во 2012 екипата на Лазаров ќе одигра 7, а на почетотот од 2013 упте 3 натпревари.

Повеќе...

Лазаров: „Добивме група со многу квалитет и стари пријатели„

vest 08 07 2012
 
 
Веднаш по ждрепката за групната фаза на Лигата на шампионите, почнаа реакциите и плановите за новата сезона. Сред одмор од напорната сезона Кирил Лазаров беше задоволен од изборот на противници и со нетрпение ги очекува новите предизвици.

Повеќе...

ВИДЕО: Лазаров: „Најважно е што го одржавме континуитетот„

401307 340294149332474 1619679889 n

Кирил Лазаров зад себе ја остави најнапорната, а можеби и најуспешна сезона во кариерата. Сега кога е на заслужен годишен одмор, има доволно време да ги сумира постигнатите резултати и да се освежи пред новиот почеток.

Повеќе...

Тешка група за Лазаров и Атлетико Мадрид

EHF-Champions-League-Velux-300x188

Денес во германскиот град Херцогенаурах беше извршена ждребката за VELUX EHF Лига на шампиони - групна фаза.

Ждрепката по групи изгледа вака:

Повеќе...

Гојун, Береше, Ромеро и Ферер нови соиграчи на Лазаров

alvaro ferrer.png

Откако веќе потпишаа Јаков Гојун и Ксавиер Береше, Атлетико Мадрид одлучи дека треба да се зајакне "стожерот" на неколку позиции. Прво потпишаа со сега веќе поранешниот играч на Ваљадолид Ангел Ромеро Родригез.

Повеќе...

ФОТО: Една прекрасна приказна за солзи

1

Фотоапаратот на Игор Филевски – Филе забележа една неверојатна сторија која вака низ фотографии може само да ви доближи една неверојатно емоционална средба. Кога некогаш се вели една фотографија вреди милиони зборови, овие фотографии навистина ја потврдуваат вистината на таа изрека.

Повеќе...

Ракометарите на прием во АМС

ams
 
Како и по секој успех, така и по квалификациите за Светското првенство, ракометарите денес беа примени од директорот на Агенцијата за млади и спорт, Лазар Поповски.

Повеќе...