hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Австријците не се плашат од „фалангата„

falnga2

Се вжештува атмосферата во ракометната репрезентација на Македонија во пресрет на првиот бараж натпревар со Австрија за пласман на СП, кој ќе се одигра в сабота, со почеток во 16.30 часот во арената „Борис Трајковски".

Повеќе...

Лазаров: „Австрија нема да биде потценета„

kire izjava

Македонските ракометари во позитивна атмосфера го очекуваат првиот натпревар од бараж пресметката со Австрија за пласман на СП 2013 во Шпанија кој во сабота од 16.30 часот не очекува во спортскиот центар „Борис Трајковски" во Скопје.

Повеќе...

Почнаа подготовките за Австрија

kire naumce

Машката македонска репрезентација ги стартуваше подготовките за бараж натпреварите со Австрија во рамките на квалификациите за Светското првенство кое следната година ќе се одржи во Шпанија.

Повеќе...

Лазаров: „Омејер беше фантастичен„

kire omeyer

Македонскиот ракометен ас Кирил Лазаров не успеа да стигне до најпосакуваниот и најголем трофеј, тој во Лигата на шампионите, откако вчеравечер со Атлетико Мадрид загуби со 21-26 од Кил во финалето на фајнлфорот во Келн.

Повеќе...

Кире Лазаров во „Топ 7“ во Лигата на шампионите

kire top 7

Лазаров беше предводник на својата екипа во победата во полуфиналето против Копенхаген со 11 постигнати голови, додека во финалето со Кил, каде Атлетико загуби, нашиот капитен постигна 5 голови.

Повеќе...

Кире Лазаров МВП на сезоната

kire mvp

Македонскиот капитен и најдобар ракометар Кире Лазаров победи во анкетата на „Handball-planet" за најдобар играч на сезоната во Лигата на шампионите.

Повеќе...

Лазаров во идеалниот тим на Ф4 турнирот во ЛШ

kire1

Капитенот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, е избран во идеалниот тим на Ф4 турнир, во Лигата на шампионите, кој викендов се одржа во Келн.

Повеќе...

Гојун ќе му биде соиграч на Лазаров

gojun

Ракометниот репрезентативец на Хрватска и играч на Загреб, Јаков Гојун, кариерата ќе ја продлжи во Атлетико Мадрид, екипа во која игра македонскиот репрезентативец, Кире Лазаров.

Повеќе...

Лазаров и Атлетико поразени во Копер

koper

Екипите на Цимос Копер, Адемар Леон и Копенхаген се стекнаа со предност над своите опоненти по првите четвртфинални натпревари во ракометната Лига на шампиони, додека мечот Загреб-Кил заврши без победник.

Повеќе...

Мечот со Шведска, потешкиот пат за пласман на ОИ

sved

Техничките грешки и катастрофалната игра на македонската репрезентација, во ситуација кога имаше играч повеќе на теренот, се основната причина за поразот од Унгарија 26:28, во првото коло на предолимпискиот турнир во Гетеборг.

Повеќе...