evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

640x100

Лазаров и Атлетико поразени во Копер

koper

Екипите на Цимос Копер, Адемар Леон и Копенхаген се стекнаа со предност над своите опоненти по првите четвртфинални натпревари во ракометната Лига на шампиони, додека мечот Загреб-Кил заврши без победник.

Повеќе...

Мечот со Шведска, потешкиот пат за пласман на ОИ

sved

Техничките грешки и катастрофалната игра на македонската репрезентација, во ситуација кога имаше играч повеќе на теренот, се основната причина за поразот од Унгарија 26:28, во првото коло на предолимпискиот турнир во Гетеборг.

Повеќе...