evroins

logo-kmg

hummel Logo 160 

signiori

LIVESCORE.in
OFF

Нант и без Лазаров го победи првакот на Шведска

nant klajn

Нант - Кристијанштад 34:25 (19:11)

Ракометарите на Нант рутински го совладаа составот на Кристијанштад од Шведска со 34:25 (19:11) во натпревар од 5. коло на Лигата на шампионите. Со оваа победа свртена е нова страница по поразите од Барселона и Данкерк минатата недела. Кирил Лазаров не настапи заради повреда, но екипата на Тјери Анти одигра авторитетно и лесно го победи тимот кој ја намачи Барса во второто коло.

Повеќе...

Лазаров не настапи заради повреда, Нант загуби од Данкерк

dankerk - nant

Данкерк - Нант 30:22 (16:10)

Францускиот учесним во Лигата на шампионите, Нант го претрпе вториот пораз во новата сезона на францускиот шампионат. Првпат не настапи Кирил Лазаров заради повреда и тоа се почувствува во таборот на Тјери Анти, бидејќи Нант загуби во Данкерк со 30:22 (16:10).

Повеќе...

Лазаров го доби признанието за најдобар десен бек во ASOBAL лигата

DLjZiEHX0AASAW6

Кирил Лазаров се врати во „ Палау Блауграна", овојпат како гостин со екипата на Нант и веднаш доби едно од многубројните признанија за неговиот престој во Каталонија.

Повеќе...

Лазаров се врати во Каталонија, Нант пропушти можност за подвиг против Барса

22221835 1546407418739729 1681059126749584080 n

Барселона – Нант 31:25 (13:16)

Во дербито од 4. коло на Лигата на шампоните, Барселона го победи Нант со 31:25 (13:16) со одлично второ полувреме. Францускиот преставник пропушти голема шанса за подвиг, и иако настапи без Клерк, Ниокас и Клајн, имаше можност за победа.

Повеќе...

Раул го објави списокот за ЕХФ неделата

kire ceshka

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез го објави списокот на ракометари на кои ќе смета на првиот собир на репрезентацијата за ЕХФ неделата.

Повеќе...

Нант потклекна пред Монпелје за прв пораз во шампионатот

kirefotoehf

Нант - Монпелје 27:30 (15:14)

Францускиот вицешампион, Нант го претрпе првиот пораз во францускиот шампионат, откако во дерби дуелот од четвртиот натпревар од домашната сцена, загуби од Монпелје со 27:30 (15:14).

Повеќе...

Лазаров незадржлив, Нант со гостинска победа кај Сант Рафаел

DK 2YdGX0AAFUDN

Сант Рафаел – Нант 25:26 (12:13)

Дерби дуелот од третото коло на францускиот ракометен шампионат помеѓу Сант Рафаел и Нант им припадна на гостите, тимот на нашиот Кирил Лазаров, кој славеше со 25:26 (12:13). Нашиот репрезентативен капитен блесна и одигра уште еден одличен натпревар, само неколку дена по дуелот со Рајн Некар Левен.

Повеќе...

Лазаров и Думулин донесоа голем бод за Нант против германскиот првак

9894BA33E109CCF62B3B45E61F26F26D6C67832B04F1E1750Bpimgpsh fullsize distr

Нант – Рајн Некар Левен 26:26 (15:16)

Ракометарите на Нант го запишаа првото реми во новата сезона на Лигата на шампионите, откако се спасија од пораз од првакот на Германија, Рајн Некар Левен. Думулин му го одбрани седмерецот на Шмит на осум секунди до крајот и го спаси тимот на Тјери Анти од втор пораз по ред, по оној во саботата во Скопје.

Повеќе...

Нант поразен на теренот на европскиот првак

кире со вардар

Вардар - Нант 27:23 (14:10)

Европскиот првак Вардар пред својата публика во ЦС „Јане Сандански" го победи францускиот Нант со 27:23 (14:10) во дуелот од второто коло на Лигата на шампионите. Мечот започна рамноправноц и до 23 минута резултатот беше израмнет (8:8). Но, веднаш потоа следеше серија на „црвено-црните" од 5:1 за највисоки +5 во 29 минута, а на полувремето вардарци заминаа со 4 гола предност (14:10).

Повеќе...

Лошо прво полувреме, но важна победа на Нант против Сесон Рен

lazarov vo dres na nant

Нант – Сесон Рен 38:30 (13:14)

Во дерби натпреварот од второто коло на францускиот шампионат, Нант на Кирил Лазаров го победи Сесон Рен со 37:30 (13:14) и со победа ќе пристигне во нашата земја овој викенд.

Повеќе...