hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Македонија со четири пријателски натпревари против Грција ќе се подготвува за ЕП

kire so fitilo

Ракометната репрезентација на Македонија на почетокот од ноември во рамките на ЕХФ-неделата ќе одигра два пријателски натпревари против селекцијата на Грција. Натпреварите треба да се играат на 3 и 4 ноември во Солун.

Македонија на почеток од идната година ќе возврати за гостопримството на Грците и во Скопје ќе одигра два контролни натпревари против нашиот јужен сосед кои ќе претставуваат подготовка пред настапот на ракометарите на Европското првенство.

Предвидено е натпреварите да се играат на 4 и 5 јануари во Скопје.

Share