hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Кизиќ добива шанса во Луксембург, во Скопје останаа Томовски и Омерагиќ

kire kizik

Македонската ракометна репрезентација денес патува за Луксембург каде што ќе го одигра мечот од квалификациите за Европското првенство (ЕП) во 2024 година.

Од составот на селекторот Кире Лазаров за ова гостување отпаднаа голманите Мартин Томовски и Едвин Омерагиќ, додека во Луксембург ќе заминат Никола Митревски и Марко Кизиќ.

Дуелот меѓу Луксембург и Македонија се игра утре со почеток од 20.15 часот, додека последниот меч од квалификациите е закажан за 30 април од 18:00 часот, кога во Скопје ни гостува Турција.

Share