hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров го скрати списокот за дуелите со Турција и Луксембург

kire porto

Селекторот на машката ракометна репрезентација, Кирил Лазаров го објавi списокот на повикани ракометари за претстојните натпревари против репрезентациите на Луксембург и Турција во рамки на европските квалификации.

Репрезентацијата на Македонија е дел од група 1 заедно со репрезентациите на Португалија, Турција и Луксембург во квалификациите за пласман на Европското Првенство 2024 кое ќе се одржи во период од 10 до 28 јануари 2024 година во Германија.

СПИСОК Untitled-3

Во рамки на ЕХФ неделата сениорите прво во Луксембург, а натпреварот ќе се оддигра на 26 април во 20:15 часот, а на 30 април во СЦ "Борис Трајковски" со почеток во 18:00 часот сениорите ќе го одиграат и последниот натпревар во квалификацискиот циклус против репрезентацијата на Турција

Share