hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Познати ривалите за Медитеранските игри во Оран

mazi

Машката ракометна репрезентација на Македонија ги дозна противниците во групната фаза на Медитеранските игри во алжирскиот град Оран. Ракометарите на Кирил Лазаров се најдоа во групата Б со Шпанија, Турција, Грција и Алжир.

Групата А ја солинуваат Тунис, Словенија, Египет, Италија и Србија.

Медитеранските игри ќе стартуваат на 26 јуни,, а подготовките на нашиот национален тим стартуваат од 13 јуни.

Share