hummel Logo 160

skolo logo fb

OFF

2WIN.MK-page-001

Лазаров го одреди поширокиот список за Медитеранските игри во Алжир

medlazarov

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Кирил Лазаров го објави поширокиот список на ракометари за настапот на Медитеранските игри. По паузата од осум месеци, во репрезентацијата се враќа левото крило на унгарскиот клуб Веспрем, Дејан Манасков.

spisok-lazarov 1

Во алжирскиот град Оран ќе се одржат Медитеранските игри, во периодот од 25 јуни до 5 јули 2022 година.

Share