hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

2WIN.MK-page-001

Почнува ЛШ: Нант и Лазаров дебитираат против европскиот вицешампион

lazarov nantes

Кирил Лазаров со Нант вечерва се враќа во Лигата на шампионите. Македонскиот репрезентативец и неговата екипа се најдоа во групата Б, во која се три поранешни клуба на Лазаров: Барселона, ППД Загреб и Веспрем. Во групата се, уште и Кил, Алборг, Мотор и Целје. Вечерва во Нант гостува Веспрем, поранешниот клуб на Лазаров и европски вицешампион.

Група Б

1. Барселона
2. Веспрем
3. Кил
4. Алборг
5. Нант
6. Мотор
7. Целје
8. Загреб

Првите две екипи од групите го прескокнуваат осминафиналето и се пласираат директно меѓу осумте најдобри, последните две од секоја група испаѓаат. Останатите, од трето до шесто место ќе играат осминафинале.

Распоредот на Нант во Лигата на шампионите:
Нант - Веспрем (16,17 септември 2020)
Кил - Нант (23,24 сепрември 2020)
Нант - Барселона (30 септември, 1 октомврои 2020)
Алборг - Нант (14,15 октомври 2020)
Мотор - Нант (21, 22 октомври 2020)
Нант - ППД Загреб - (28,29 октомври 2020)
Нант - Целје Пивоварна Лашко (18,19 ноември 2020)
Целје Пивоварна Лашко - Нант (25,26 ноември)
ППД Загреб - Нант (2,3 декември 2020)
Нант - Запорожје (9,10 декември 2020)
Нант -Алборг (10,11 февруари 2021)
Барселона - Нант (17,18 февруари 2021)
Нант - Кил (24,25 февруари 2021)
Веспрем - Нант (3,4 март 2021)