hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

2WIN.MK-page-001

Голден Арт КЛ7 дел од групата А на Суперлигата

zsreess

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на групите за натпреварувачка сезона 2020/21 за Суперлигата. Голден Арт КЛ7 ќе биде дел од А групата заедно со Струга, Јуниор Кисела Вода, Астраион, Охрид, Радовиш и Пролет. најдобрите три екипи од секоја група ќе играат плеј-оф, а останатите ќе разигруваат во плеј-аутот.

Група А:
Струга, Јуниор Кисела Вода, Астраион, Голден Арт КЛ7, Охрид, Радовиш, Пролет

Група Б:
Прилеп, Металург, Работнички, Младост Богданци, Тиквеш, Бутел Скопје, Еурофарм Пелистер 2