hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

2WIN.MK-page-001

Нант почнува и завршува во групата на Лигата на шампионите против Веспрем

lazarov ls

Европската ракометна федeрација го дефинира календаротза натпреварите од групната фаза на Лигата на шампионите. Во рамките на групата Б, Нант на Кирил Лазаров ќе започне и ќе заврши со унгарскиот првак и поранешен клуб на нашиот репрезентативен капитен, Веспрем. Првиот натпревар се игра на 16,17 септември во Франција, а последниот на 3,4 март следната година во Унгарија.

Распоредот на Нант во Лигата на шампионите:

Нант - Веспрем (16,17 септември 2020)

Кил - Нант (23,24 сепрември 2020)

Нант - Барселона (30 септември, 1 октомврои 2020)

Алборг - Нант (14,15 октомври 2020)

Мотор - Нант (21, 22 октомври 2020)

Нант - ППД Загреб - (28,29 октомври 2020)

Нант - Целје Пивоварна Лашко (18,19 ноември 2020)

Целје Пивоварна Лашко - Нант (25,26 ноември)

ППД Загреб - Нант (2,3 декември 2020)

Нант - Запорожје (9,10 декември 2020)

Нант -Алборг (10,11 февруари 2021)

Барселона - Нант (17,18 февруари 2021)

Нант - Кил (24,25 февруари 2021)

Веспрем - Нант (3,4 март 2021)

Ракометарите на Нант веќе се во тренажен процес и се подготвуваат за стартот на сезоната 2020/21.