hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Познат списокот на репрезентативци за турнирите во Србија и Романија

csm lazarov kiril-01-photo-uros hocevar 1530 58877d1aaff 995 2136533bd1

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац го објави списокот на повикани ракометари за собир за меѓународни пријателски турнири во Србија и Романија.

список МКД

25.12.2019 (среда) во 19:00 часот Македонија – Кувајт
26.12.2019 (четврток) во 19:00 часот Македонија – Кувајт

Во Романија нашата репрезентација ќе настапи на „Трофеј Карпати" (Ф4 турнир) во Букурешт. На турнирот учествуваат репрезентациите на Македонија, Алжир, Романија и Холандија.

Распоред на натпревари:

28.12.2019 (сабота) 16:00 часот - Македонија – Алжир

28.12.2019 (сабота) 18:00 часот -Романија – Холандија

29.12.2019 (недела) 16:00 часот - Натпревар за 3-то место

29.12.2019 (недела) 18:00 часот - Финале