hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Нант убедлив во Купот, лесно совладан третолигашот Анжер

lazarov kup

Анжер - Нант 24:41

Ракометарите на Нант се пласираа во осминафиналето на Купот на Франција, откако ја оправдаа улогата на фаворит и го совладаа третолигашот Анжер со 24:41.

Во македонскиот дуел Лазаров беше поуспешен од Дарко Георгиевски, а Нант не дозволи изненадување и со водство од самиот почеток славеше со 24:41.

Лазаров постигна четири погодоци, а Георгиевски беше стрелец еден гол.

Нант ќе го дознае противникот во осминафиналето по завршувањето на сите натпревари.