Убедлива победа во Велес на дебито на КЛ7 во Првата лига

kl7pob

Дебитантот во Првата лига, екипата на КЛ7 полесно од очекувањата дојде до победа над минатогодишниот суперлигаш ГРК Борец среде Велес со резултат 13:35.

Домаќините отворија со водство од 1:0 и 2:1 и тоа беше се што направија во овој натпревар. За брзо време гостите го превзедоа водството и контролата на натпреварот, па веќе по 23 минути игра беше дури 11 погодоци предност односно 4:15. До крајот на првото полувреме предноста дојде до максимални 4:19.

Во вториот дел предноста продолжи да расте а на крајот стигна до максималните 22 погодоци разлика, 13:35.

ГРК Борец – КЛ7 13:35 ( 4:19)

КЛ7: Богдановски, Џигероски 3, Трајковски 2, Стојков 4, Крстевски 3, Цветаноски 3, Ѓоргиев 3, Петрески, Каковски, Симоноски 5, Василев 3, Илиески, Павлов 2, Димовски 5, Гучески 2