hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Нант ја одбрани титулата од Шпаркасен Купот во Ехинген

IMG-2765faf147e56589521c9da225defb2d-V

Нант е освојувач на Шпаркасен Купот, еден од претсезонските турнири кои се играат во Германија. По вчерашните две победи,францускиот клуб попладнево во Ехинген со сигурна победа во финалето против тимот на Фуксе Берлин со 26:23 го освои трофејот кој го бранеше од минатата година.

Кирил Лазаров, повторно беше еден од најдобрите на теренот и запиша осум погодоци.

67678452 446403389283964 8545063848887975936 n

Ова е одлична најава за новата сезона и почеток со триумфи за новиот Нант. Следува пријателски натпревар в среда против бундеслигашот Ерланден.