hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

ФОТО: Репрезентативците се дружеа со фановите пред дуелот со Исланд

rebeka 1

Во продажниот салон на еден од партнерите на Ракометната Федерација на Македонија, најмладите имаа можност да се дружат со своите омилени ракометари.

rebeka 2

Столе, Деки, Кире, Фитиљ, Борко и Тале им посветија дел од своето време на оние кои им ја даваат најголемата поддршка.

Во четвртиот натпревар од квалификациите за Европското првенство, Македонија в недела од 20:00 часот ќе се сретне со селекцијата на Исланд.

rebeka 4

rebeka 5