hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Тимот на ракометари преку 35 години делува застрашувачки, Лазаров меѓу избраните

D0b3vOVUcAATEk8

Специјализираниот ракометен медиум „Handball-planet" го избра најдорбиот тим на ракометари преку 35 години во групната фаза на Лигата на шампионите. По 14 одиграни натпревари избрани се најдобрите инвидуални учесници, а тимот делува застрашувачки.

Меѓу избраните се наоѓа и капитенот на македонската репрезентација Кирил Лазаров.

Идеален тим на ракометари преку 35 години во ЛШ:

Голман: Тјери Омејер (ПСЖ)

Лево крило: Тимур Дибиров (Вардар)

Лев бек: Раул Ентрериос (Барселона)

Среден бек: Андре Шмит (Рајн Некар Левен)

Десен бек: Кирил Лазаров (Нант)

Десно крило: Ласе Свен Хансен (Флензбург)

Кружен напаѓач: Бјарте Мирол (Скјерн)

Нант ќе се сретне со Рајн Некар Левен во осминафиналето на Лигата на шампионите.