hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Нант и Рајн Некар Левен ќе се борат за четвртфинале на Лигата на шампионите

ls osminafinale

По комплетирањето на последното коло во ракометната Лига на шампиони, познати се сите парови во првата нокаут-фаза од ова натпреварување, односно во осминафиналето.

Кире Лазаров и француски Нант ќе играат против Рајн Некар Левен каде настапува Филип Талески. Директно во четвртфиналето се пласираа победниците во двете групи Барселона и ПСЖ.

Осминафиналните натпревари се играат на 24-28 март и 1-5 април 2019 година.