hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Лазаров е најдобар клупски стрелец во групната фаза на ЛШ

lazarov pik seged

Капитенот на македонската репрезентација и десен бек на Нант, Кирил Лазаров ја заврши групната фаза во Лигата на шампионите како најдобар стрелец на својот тим. Лазаров постигна вкупно 66 гола и пред Валеро Ривера со 57 гола го понесе епитетот најдобар клупски стрелец.

Сите голови на Лазаров во групната фаза на Лигата на шампионите:

1. коло - Нант - Флензбург 2 гола

2. коло - ПИК Сегед - Нант 6 гола

3. коло - Нант - Скјерн 4 гола

4. коло - ПСЖ - Нант 6 гола

5. коло - Нант - Целје 7 гола

6. коло - Нант - Загреб 5 гола

7. коло - Мотор - Нант 6 гола

8. коло - Нант - Мотор 5 гола

9. коло - Загреб - Нант 3 гола

10. коло - Целје - Нант 4 гола

11. коло - Нант - ПСЖ 6 гола

12. коло - Скјерн - Нант 6 гола

13. коло - Нант - ПИК Сегед 2 гола

14. коло - Флензбург - Нант 4 гола

Нант и Лазаров во осминафиналето на Лигата на шампионите ќе играат против Монпелје или Мешков Брест.