hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Ракометарите тренираа во Битола, утре патуваат во Кожани

ghcvv

Македонската ракометна репрезентација денес со видео приказ редовна тренинг сесија се насочи кон Грција и вториот натпревар од квалификациите за ЕП 2020.

Сите ракометари тренираа и ќе му бидат на располагање на селекторот. Раул утре и в недела наутро ќе ја донесе одлуката за пријавените 16 ракометари, а најавени се вклучувања на некои од ракометарите кои беа прекубројни за Турција: Митревски, Даскалски, Чурлевски и Крстевски.

Утре изутрина нашата делегација со автобус од Битола патува за Кожани, во попладневните часови ќе тренира, а дуелот со Грција е в недела од 16:00 часот.