hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Нант ги дозна противниците во групата на Лигата на шампионите

grupi ls rakomet

Европскиот вицешампион Нант на Кирил Лазаров ги доби противниците за следното издание на Лигата на шампионите. Францускиот претставник кој доби вајлд-карта за учество во најсилниот европски Куп ќе биде дел од групата Б.

Група А: Вардар, Кјелце, Барселона, Мешков Брест, Веспрем, Монпелје, Кристијанштад, Рајн Некар Левен, Флензбург, Скјерн, Загреб, Мотор и Целеје Пивоварна Лашко.

Група Б: ПСЖ, Пик Сегедин, Флензбург, Скјерн, Загреб, Мотор, Целје Пивоварна Лашко, Нант

Група Ц: Металург, Силкеборг, Спортинг, Бешикташ, Чеховски медведи, Татран Прешов

Група Д: Висла, Адемар Леон, Елверум, Вакер Тун, Динамо Букурешт, Кокс

Првото коло се игра од 12 до 16 септември, додека последното коло е на програмата е на крајот на февруари следната година.