hummel Logo 160

Forza logo za Sport Life

skolo logo fb

logo-kmg

LIVESCORE.in
OFF

Македонија во група со Хрватска и Шпанија на Мундијалот

FB IMG 1529925314698

Македонија ги доби противниците за Светскот првенство во Данска и во Германија следната година. Нашиот национален тим ќе биде дел од групата Б што ќе се игра во Минхен, Германија, а за ривали ги доби Хрватска, Шпанија, Исланд, Бахреин и Јапонија. Три од овие шест селекции ќе играат во главната групна фаза во Келн.

Во група А ќе играат домаќинот Германија,Франција,Русија,Србија,Бразил и Кореа

Група Ц : Данска, Норвешка, Австрија, Тунис, Чиле, Саудиска Арабија

Група Д : Шведска, Унгарија, Катар, Аргентина, Египет, Ангола